Tanie rozmowy, czyli jakie mamy dzisiaj możliwości płacenia za telefon?

Tanie rozmowy
Tanie rozmowy

Pod koniec ubiegłego stulecia, i nawet jeszcze na samym początku tego, korzystanie z telefonów komórkowych wcale do takich tanich nie należało. Pomijam tutaj już fakt, że same telefony były niezwykle kosztowne i już to stanowiło ogromną barierę, a sieci komórkowe nie dawały wtedy na lewo i prawo telefonów za złotówkę. Druga sprawa to jednak same koszty połączeń, które należały do niezwykle wysokich. W efekcie posiadanie telefonu komórkowe stanowiło wtedy niejako o wysokim statusie społecznym i z tego powodu tak niewiele osób je posiadało. Do tego wszystkiego jeszcze dochodzi fakt, że w tamtych czasach telefony komórkowe były naprawdę bardzo nieporęczne.Dzisiaj sytuacja wygląda już zupełnie inaczej. Po pierwsze telefony komórkowe stały się bardzo tanie i wiele sieci oferuje je prawie za darmo, gdyż nawet za symboliczną złotówkę. Za takie pieniądze możemy mieć wysokiej jakości telefon, który na pewno spełni nasze oczekiwania. Do tego mamy aż 3 możliwości na płacenie za usługi telefoniczne i każda z nich oferuje nam naprawdę tanie rozmowy. Pierwsza jest opcja prepaid. Tutaj dostajemy kartę, którą musimy sami doładować, aby móc dzwonić. Nie ma obowiązku stałego doładowywania. Robimy to kiedy chcemy i kiedy mamy pieniądze. Brak doładowania nie wiąże się z konsekwencjami komorniczymi.

Druga opcja to abonamenty i tutaj mamy naprawdę tanie rozmowy, czego nie można było powiedzieć jeszcze kilka lat temu. Abonament ma naturalnie tę wadę, że zazwyczaj na czas około 2 lat zobowiązujemy się do stałego, miesięcznego płacenia za swój telefon. Z drugiej jednak strony oferty taryfowe potrafią być w tym wypadku bardzo atrakcyjne, a do tego mamy bogaty wybór telefonów. W ofercie na kartę telefon musimy kupić sami.

Na koniec zostają nam tzw. oferty mix. To połączenie abonamentu i karty, gdzie też można liczyć na Tanie rozmowy. Polega to na tym, że zobowiązujemy się na jakieś minimalne miesięczne doładowanie przez określony czas. Możemy kartę doładowywać oczywiście częściej i większą kwotą. W ramach tego dostajemy jedna dodatkowo także ciekawe telefony w niskich cenach.